Yardım

Ürün Ekleme

KATKATKAZAN ‘da ürün eklemek oldukça kolaydır. Sizin için hazırladığımız, sayfanın sağ kısmında yer alan yardım kutularını takip ederek ihtiyacınız olan bilgilere ulaşabilirsiniz. Ürün eklerken dikkat etmeniz gereken noktalar şunlardır:
 • Ürün başlığınızın anlaşılır ve ürününüzü nitelendiren bir başlık olması arama sonuçlarında dikkat çekmenizi sağlar.
 • Alt başlığa ürününüzü diğer ürünlerden ayıran özellikleri yazmanız arama sonuçlarında ürününüzü öne çıkaracaktır.
 • Ürün özelliklerini doğru seçmeniz çok önemlidir. Ürününüz alıcının eline geçtiğinde belirttiğiniz özellikleri sağlamıyorsa alıcı ürünü iade etme hakkına sahiptir.
 • Ürün açıklaması ürününüzü pazarlayacağınız bölümdür. Ürününüze ait özellikleri, artıları, varsa benzer ürünlerden farkını bu alanda belirterek ürününüzü alıcılara daha iyi anlatabilirsiniz.
 • Ürününüze ait hazır fotoğrafların yanı sıra kendi çektiğiniz fotoğrafları da eklemeniz ürününüzün durumunun görülmesi açısından faydalı olacaktır. Bu sebeple satıcıların kendi çektikleri fotoğraflar alıcılara daha fazla güven vermektedir.
 • Ürün fiyatını belirlerken ilk önce ürününüzü sabit fiyatlı ürün olarak mı yoksa teklif ürünü olarak mı listeleyeceğinize karar verin. Ürününüzü teklif ürünü olarak listelerseniz taleplerde diğer satıcılarla fiyat düşürererek rekabet edebilir ve alıcılara daha iyi teklif sunarak satış şansınızı arttırabilirsiniz.
 • Ürününüzü KATKATKAZAN Fırsatları’nı kullanarak listelerseniz alıcılara daha hızlı ulaşabilirsiniz. KATKATKAZAN Fırsatlarını incelemenizi tavsiye ederiz.
 • Unutmayın ki ödeme sırasında kredi kartı bilgileriniz KATKATKAZAN tarafından kayıt altına alınmamaktadır. KATKATKAZAN’ da güvenle ürün listeleyebilirsiniz.
 1. Ürün Satma

  Alıcılar ürünlerinizi sizin vermiş olduğunuz son tekliflerden veya ilk teklif fiyatlarından satın alabilirler. Ürünleriniz satıldığında girmiş olduğunuz ürün adedi satın alınan miktar kadar azalmakta, eğer ürününüz birden fazla ise listelemesi devam etmektedir. Aksi taktirde ürününüz listelemesi sona erecektir. Bu durumda ürününüze “Satılan Ürünlerim”den ulaşabileceksiniz.
 2. Ürün Kargolama

  Alıcı ürünü satın aldıktan sonra 3 iş günü içerisinde ürünü alıcıya göndermeniz ve kargo bilgilerini sisteme tanımlamanız gerekmektedir. Kargo bilgilerini “Satış İşlemleri” sayfasından girebilirsiniz. Alıcı ürünü teslim aldıktan sonra ürünü 3 iş günü içerisinde onaylar ve satış işlemi tamamlanarak para hesabınıza aktarılır.

  Ürünü 3 iş günü içerisinde kargoya vermezseniz alıcı size ek 1 iş günü tanıyacaktır. Bu süre sonunda da ürünü kargoya vermezseniz satış iptal olacak ve para alıcıya iade edilecektir. Ayrıca alıcıya tek taraflı yorum ve puan verme hakkı tanınacaktır.

  Kargo ücretini ürün detayında belirttiğiniz taraf ödeyecektir. Eğer aynı alıcıya birden fazla ürün sattıysanız bu durumu alıcıya hatırlatarak kargoda kolaylık sağlamasını isteyebilirsiniz.

  KATKATKAZAN olarak biz satış sonrasında alıcıyla sürekli iletişim halinde olmanızı öneriyoruz. Satış sürecinde yaşanabilecek aksaklıklar ve sorunlar bu şekilde en aza indirilecek ve satış her iki taraf için de sorunsuz gerçekleşecektir.

 3. Ürün Onayı

  Alıcı ürünü teslim aldıktan sonra 3 iş günü içerisinde ürünü onaylaması gerekmektedir. 3 iş günü içerisinde ürünü onaylamadığı taktirde alıcıya ek 1 iş günü verebilirsiniz. Bu süre sonunda da alıcı ürünü onaylamazsa ürün KATKATKAZAN tarafından otomatik olarak onaylanacak ve para hesabınıza aktarılacaktır.
 4. Ürün İadesi

  Alıcının ürünü iade etmek istemesi durumunda yürürlükteki kanun ve mevzuat kapsamında işlem yapmalısınız. Ürün iadesi sürecinde satış işlemleri sayfasını takip etmelisiniz. Yürürlükteki kanun ve mevzuat gereği iade kargo ücreti satıcıya aittir.

  KATKATKAZAN olarak iade durumlarında karşı tarafla mutlaka iletişim kurmanızı öneriyoruz. Karşılıklı konuşarak iade sürecini daha rahat yönetebilir ve iade işlemini her iki taraf için de sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

 5. Satış İşlemleri

  Satış işlemleri sattığınız ürünlerle ilgili süreci takip edebileceğiniz sayfadır. Bu sayfada sattığınız ürünlerle ilgili son durumları görebilir ve satış sürecini yönetebilirsiniz. Satış işlemleri sayfasını filtreleyerek sattığınız ürünlerin satışın hangi aşamasında olduğunu görebilirsiniz.
 1. Üye Olmak

  KATKATKAZAN’ a üye olmak çok kolay ve ücretsizdir. Kayıt sayfamızdan üye kayıt formunu doldurarak sisteme kayıt olabilirsiniz. Üye kayıt formunu doldururken sizden istediğimiz bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz, herhangi bir durumda size ulaşmamız açısından çok önemlidir. Ayrıca bu bilgilerin doğruluğu ile KATKATKAZAN ‘a güvenilirliğiniz artacaktır.

   

  Hemen kayıt olun »

 2. Şifremi Unuttum

  Şifrenizi unutmanız durumunda kayıt sayfasında bulunan “Şifremi Unuttum” linkine tıklayarak e-postanızı girebilir ve yeni bir şifre talebinde bulunabilirsiniz. Size gönderilecek olan e-postada bulunan linke tıklayarak yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.

  Şifrenizi dilerseniz sisteme giriş yaptıktan sonra “Bana Özel” sayfasından değiştirebilirsiniz.

 1. Ürün Satın Al

  Bir ürünü talebinizden veya talebinize eklemeden satın alabilirsiniz. Ürün açıklamasının sağında veya ürün detayında bulunan “Hemen Al” butonuna basarak ödeme sayfasına gidebilir ve satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sabit fiyatlı ürünler yalnızca bu şekilde satın alınabilmektedir. (Bkz. Ürün Tipleri)

  Satın almak istediğiniz ürünler satın alma sayfasında listelenecektir. Lütfen satın almak istediğiniz ürünlerin doğruluğunu ve adedini ödeme yapmadan tekrar kontrol edin.

  • Adres Bilgisi
  • Ürün satın aldıktan sonra satıcıya kargo bilgileriniz verileceğinden KATKATKAZAN  adres bilginizi sürekli güncel tutmanız gerekmektedir. Ürün satın alırken sistemde kayıtlı olan adreslerinizden bir tanesini seçmeniz istenecektir. Eğer ürünün gönderilmesini istediğiniz adres ödeme sayfasında yer almıyorsa “Yeni Adres Ekle” linkini kullanarak yeni bir adres ekleyebilirsiniz. Varolan bir adresi seçiyorsanız mutlaka adresin doğruluğundan emin olun.
  • Güvenli Ödeme
  • Ödemenizi kredi/banka kartınızı kullanarak veya ödeme sayfasında belirtilen alternatif ödeme seçenekleri ile gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı ödemelerinde kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde KATKATKAZAN tarafından kayıt edilmemektedir, ödemeyi yaptığınız anda banka ile güvenli bir bağlanti üzerinden irtibata geçilip para transferi yapılmaktadır.
 2. Ürün Kargolama

  Satın aldığınız ürünün ödemesi yapıldıktan sonra 3 iş günü içerisinde satıcı ürününüzü kargoya verir ve kargo bilgilerini sisteme girer. Kargonuzu ilgili kargo şirketinden satıcının girdiği takip numarası ile teyit edebilirsiniz. Siz ürünü teslim aldıktan sonra 3 iş günü içerisinde ürünü kontrol edip onay verirsiniz ve satış işlemi tamamlanarak para satıcının hesabına aktarılır.

  Eğer 3 iş günü içerisinde satıcı kargo bilgilerini sisteme girmezse satıcıya kargo hatırlatması yaparak ek 1 iş günü süre verebilirsiniz. Bu süre sonunda da satıcı kargo işlemini gerçekleştirmezse satış otomatik iptal olur ve paranız size iade edilir. Kargo hatırlatması yapmadan satıcıyla mutlaka iletişime geçmenizi öneririz.

  Kargo bilgilerinin eksik veya yanlış olduğunu düşünuyorsanız satıcıya mesaj atarak doğru bilgileri alabilirsiniz. Satıcı ürünü kapıdan kargoya vermesi durumunda sisteme “Ambar Tesellüm Fişi” numarasını girecektir. Bu numara ile kargonuzu takip edemeyebileceğinizden satıcıyla iletişime geçerek kargo takip numarasını öğrenebilirsiniz.

  Kargo ücretinin kimin tarafından ödeneceği ürün detay sayfasında belirtilmiştir. Eğer aynı satıcından birden fazla ürün alacaksanız bu durumu satıcıya hatırlatarak kargoda kolaylık sağlayabilirsiniz.

  KATKATKAZAN olarak biz satış sonrasında satıcıyla sürekli iletişim halinde olmanızı öneriyoruz. Satış sürecinde yaşanabilecek aksaklıklar ve sorunlar bu şekilde en aza indirilecek ve satış her iki taraf için de sorunsuz gerçekleşecektir.

 3. Ürün Onayı

  Ürünü teslim alırken mutlaka kargo görevlisinin yanında ürün paketini açın. Ürünün hasarlı olması durumunda veya gönderilen kargodan almak istediğiniz üründen farklı bir ürün çıkması durumunda kargo görevlisine tutanak tutturmanız ve ürünü bu koşulla teslim almanız gerekmektedir. Tutanak tutturmadığınız durumlarda kargonun size nasıl geldiğiniz ispatlayamayacağınızı unutmayın.

  Ürünü onaylamanız için 3 iş günü süreniz vardır. Bu süre sonunda hala ürünü onaylamadıysanız satıcı size ek 1 iş günü verir. Bu sürenin sonunda da ürün onayını vermediyseniz ürününüz KATKATKAZAN tarafından otomatik onaylanır ve para satıcının hesabına aktarılır.

  Satıcı ürünü kargoya vermiş ve ek 1 iş günü süre başlamış ancak ürün size gelmemişse bu durumda “Ürün size ulaşmadıysa tıklayın” linkine tıklayarak süreci durdurmalısınız. Bu durumda onay süresi durdurulacak, satıcıya bilgi verilecek ve sizinle iletişime geçmesi istenecektir.

 4. Ürün İadesi

  İade ve cayma hakkı kullanımı yürürlükteki “Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik” kapsamında gerçekleşecektir. Ürünü size ulaştıktan sonra 14 gün içerisinde iade edebilir, ödemenizi geri alabilirsiniz. İade kargo ücreti yürürlükteki kanun ve mevzuat gereğince satıcıya aittir. Ancak ürünün kargoya verilmesinden sonra alışverişi iptal etmek istemeniz cayma hakkına girmemektedir, bu nedenle ürünü kargodan teslim almadan geri göndermeniz durumunda kargo ücretlerini karşılamanız gerekmektedir.

  KATKATKAZAN olarak iade durumlarında karşı tarafla mutlaka iletişim kurmanızı öneriyoruz. Karşılıklı konuşarak iade sürecini daha rahat yönetebilir ve iade işlemini her iki taraf için de sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. İade sürecinde satın alma işlemleri sayfasını takip etmeyi unutmayın.

 5. Puan Verme ve İşlem Yorumu

  Her satış işlemi için alıcı ve satıcının yorum ve puan hakkı bulunmaktadır. Satın alma veya iade işlemi gerçekleştikten sonra bu işlem için satıcıyı puanlarsınız ve isterseniz satıcı hakkında yorum yazabilirsiniz. Kullanıcılar birbirlerine puan ve yorum vererek kullanıcı profillerini oluştururlar. Kullanıcı profilleri satıcıların ve alıcıların güvenilirliğini belirlediğinden yazacağınız yorumlar ve vereceğiniz puanlar çok önemlidir. (Bkz. Kullanıcı Profili)
 6. Satın Alma İşlemleri

  Satın alma işlemleri satın aldığınız ürünlerle ilgili süreci takip edebileceğiniz sayfadır. Bu sayfada satın aldığınız ürünle/ürünlerle ilgili son durumları görebilir ve satın alma sürecini yönetebilirsiniz. Satın alma işlemleri sayfasını filtreleyerek satın aldığınız ürünlerin satışın hangi aşamasında olduğunu görebilirsiniz.
 1. Güvenli Alışveriş Nedir?

  Güvenli Alışveriş, elektronik ortamda yapılan alışverişlerde hem alıcıyı hem de satıcıyı koruyan bir uygulamadır. Güvenli Alışveriş sayesinde alıcıya satın aldığı ürünü görerek onaylama imkanı, satıcıya ise ödeme güvencesi sunulmaktadır.

  Güvenli Alışveriş satıcıyı, malın teslimi karşılığında bedeli tahsil edememe riskine karşı; alıcıyı da bedelin ödenmesine karşılık, malı teslim alamama veya istenilen nitelik ve şartlarda teslim alamama riskine karşı korumaktadır.

 2. Güvenli Alışveriş Sistemi Nasıl İşliyor?

  Güvenli Alışveriş sistemi alıcının ürünü satın almasıyla ve ürün bedelinin Güvenli Havuz Hesabı’na aktarılmasıyla başlar. Güvenli Alışveriş 4 adımdan oluşur.

  1. Alıcı Ödemeyi YaparAlıcı beğendiği ürünü ilk teklif fiyatından veya satıcının verdiği son teklif fiyatından satın alır.
  2. Satıcı Ürünü Kargoya VerirSatıcı 3 iş günü içerisinde ürünü kargoya verir ve kargo bilgilerini sisteme girer. Alıcı, satıcının girdiği kargo bilgilerinden ürününün nerede olduğunu rahatça kontrol edebilir.
  3. Alıcı Ürünü Görüp OnaylarAlıcı kargoyu teslim alırken ürünü onaylar. Alıcı sistem üzerinden ürünü teslim aldığını, ürünün sağlam ve satıcının belirttiği özelliklere sahip olduğunu onaylar. (Alıcı, hasarlı veya satın aldığından farklı bir ürünün eline geçmesi durumunda kargo görevlisine tutanak tutturarak ilgili kanun ve mevzuat kapsamında ürünü iade etme hakkına sahiptir.)
  4. Satıcıya Ödeme AktarılırAlıcının ürünü onaylamasından sonra KATKATKAZAN Güvenli Havuz Hesabı’nda tutulan para satıcıya aktarılır. Böylece güvenli alışveriş tamamlanmış olur.